Serbest Meslek Makbuzu Hesaplama

2016 yılı itibariyle milyonlarca vatandaşımızın vergi borcu olduğu ortaya çıktı. Hal böyle olunca Maliye Bakanlığı’nın isteği üzerine mecliste düzenlenen torba yasa çerçevesinde bir nevi vergi barışı olarak kabul edilebilecek olan düzenlemeler yürürlüğe konuldu. Bu düzenlemeler sayesinde vatandaşların geçmiş dönemlere ait olan vergi borçlarını indirimden faydalanarak ya da taksitler halinde ödemeleri mümkün oldu.

Peki, Vergi Borcu Ödeme işlemlerinizi kredi kartı ile yapmanız mümkün mü? Artık bu sorunun yanıtı tabii ki evet. İsteyen vatandaşlarımız dakikalar içerisinde internet vergi dairesi sistemini kullanarak ya da anlaşmalı bankaların internet bankacılığı sistemlerin aracılığıyla kredi kartı kullanarak vergi borçlarını ödeyebilirler. Vergi dairelerinde serbest meslek makbuzu hesaplama işlemleri gibi birçok seçenekte yapılabiliyor. Ve de ekonomik açıdan dar bir dönem içerisinde olan vatandaşlarımızın vergi borçlarını ekonomik açıdan zorlanmadan ödeyerek gecikme faizi ve diğer yasal yaptırımlardan kaçınma şansı oldu. Göz önünde bulundurulması gereken ufak bir detay şudur ki eğer bu yapılandırma çerçevesinde taksitlendirme seçeneğini değerlendirerek borç ödemeye karar verirseniz borcunuzun yurt içi ÜFE oranları dâhilinde vade faizi eklenerek hesaplanacağını bilmenizde fayda var.

Hem indirimler hem de taksitlendirme fırsatı vatandaşlarımıza sunulmuşken kredi kartı ile vergi borcu ödeme düzenlemesi de bunların üzerine fazladan bir fırsat olarak görülebilmektedir. Sizlerin de gecikmiş vergi borçlarınız bulunuyorsa internet üzerinden kredi kartınızı kullanarak ya da vergi dairelerine giderek bu fırsatları değerlendirebilir ve borçlarınızı sonlandırabilirsiniz.