MTV Hesaplama

Yakın zamanda meclisimizde aylarca süren uzun görüşme ve çalışmalar sonucunda halk arasında 6552 sayılı torba kanun olarak bilinmekte olan çoklu yasa düzenlemesi tamamlanmış ve yürürlüğe konulmuştur. Bu düzenleme MTV hesaplama ve Vergi Borcu Ödeme konusunda önemli yapılandırma ve fırsatları içerdiğinden vatandaşlar tarafından heyecanla karşılandı demek mümkün.

Bu yasa düzenlemesi geçmiş dönemlere ait vergi borçları olan vatandaşlar için birçok fırsatı beraberinde getirdi. Temmuz 2016 tarihinden daha önceki dönemlere ait olan vergilerin ödenmesi hususunda dileyen vatandaşlara faiz indirimi dileyen vatandaşlara ise taksitlendirme seçenekleri sunuldu. Ayrıca 50 Türk lirasının altındaki gecikmiş vergi borçlarına da tamamen iptal etme şansı getirildi. Vatandaşların bu borçlarını yapılandırmak için yapmaları gereken şeyler ise oldukça basit. Vergi dairelerine başvurarak ya da internet üzerinden başvuru yaparak yapılandırmaya dahil olmak oldukça kısa ve kolay bir işlem. Yapılandırmayı yapan vatandaşlarımızı borçlarını ister tüm PTT şubelerinden ödeyebilir isterse de internet bankacılığı opsiyonunu kullanarak anlaşmalı bankalar üzerinden ödeyebilirler. Ayrıca vergi daireleri de her zaman olduğu gibi vergi tahsilatı yapmaya devam ediyor. Bunların yanı sıra artık internet üzerinden de dakikalar içinde vergi borçlarını ödemek mümkün oldu.

Bu çeşitli ödeme seçenekleri ve önemli indirim, taksit fırsatlarından faydalanmak için gecikmiş borcu olan vatandaşlarımızın ellerini çabuk tutmalarında büyük fayda var.