KDV Hesaplama

Büyük nüfuslara sahip ülkelerde yaşam standartlarının yüksek bir seviyede tutulması oldukça zor ve detaylı çalışmalar isteyen bir husustur. Her türlü sosyal hizmetler nüfus büyüdüğü takdirde büyük maddi kaynaklara ihtiyaç duyar. Hal böyle olunca da o ülkenin sahip olması gereken gelir vergisi miktarı da artar. Çünkü gelir vergileri bir devletin en büyük maddi kaynaklarından bir tanesidir. Ülkemizde de bizlere sağlanan sosyal hizmetlerin devamlılığı açısından devletimizin büyük miktarda vergi gelirine ihtiyacı olmaktadır.

Peki, KDV Hesaplama ve vergi borcu ödeme bizlere ne fayda sağlar? Öncelikle yasal yükümlülük olan vergilerimizi ödemek zorunda olduğumuzu bilmemiz gerekir. Aksi halde yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bunun yanı sıra bizler vergilerimizi ödemez isek devletimizin bizlere sağladığı yüzlerce sosyal hizmet aksamaya uğrayacaktır. Devlet eğer bunlara gerekli maddi kaynağı ayırmayı başaramazsa hastaneler, okullar çalışmayı sürdürmekte zorlanmaya başlayacak, yol yapımları aksayacak, belediye hizmetleri eksik olarak sunulmaya başlayacaktır. Bu durumda bizlerin de yaşam kalitesi etkilenecek ve aşağı seviyelere çekilecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına vergilerimizi ödememiz bizler için bir görev olarak kabul edilmektedir.

Yollarımızın temiz ve düzenli olmasını, evlerimizin önünden çöplerimizin düzenli olarak alınmasını, park ve bahçelerimizin güzel olmasını, hastanelerimizin gelişmiş ve hijyenik ortamlar olmasını istiyorsak vergilerimizi mutlaka ödemeliyiz.